Nieudany wyjazd, wracamy na tarczy

Arkadia Olszyny (2x M.Waśko, P.Waśko , Krakowski, Więcek ) 5:2 Raba Książnice (Leśniak, Pieprzyk)

Raba Książnice: Gać – Stachel, Owsianka, Piotr Czerwiński, Włodek (56′ Czarnota) – Filipek (56′ Paweł Czerwiński), Kacper Tabor(63′ M.Klejdysz), K.Klejdysz(66′ Kamil Tabor), Konieczny – Leśniak, Pieprzyk(75′ Szczepan Szostak)

Arkadia Olszyny: Jakosz, Kołodziej, Krakowski(60′ Budyn), D.Waśko, K. Waśko, M.Waśko, P.Waśko, Majzner (75′ Owca), Budyn (46′ Więcek), Borowiec (70′ Kuboń), Baca (46′ Nowak)

Nie udał się pierwszy wyjazdowy mecz w Tarnowskiej lidze okręgowej. W starciu dwóch beniaminków lepszą drużyną okazał się gospodarz wygrywając na swoim boisku 5:2. Mecz lepiej rozpoczęła Arkadia, już w 9 min gospodarze objęli prowadzenie po indywidualnej akcji napastnika. W odpowiedzi ładną prostopadłą piłķę z środka pola podaje K.Klejdysz do Filipka, ten drugi oddaje strzał minimalnie obok słupka. W 14 min płaskim strzałem za pola karnego podwyższa prowadzenie na 2:0 pomocnik Arkadii Olszyn. Kilka minut później z rzutu wolnego w poprzeczkę trafia Konieczny. W 27 min kontaktową bramkę dla Raby strzela Leśniak, który z okolicy 26 metra bezpośrednio z rzutu wolnego umieszcza futbolówkę w samym okienku bramki. W końcówce pierwszej połowy skuteczną kontrę wyprowadzają zawodnicy Raby, Leśniak zagrywa piłkę na skrzydło do Tabora, ten na szybkości wpada na „szesnastkę” i wykłada piłkę Pieprzykowi który doprowadza do remisu 2:2.

Drugą połowę zaczynamy bardzo słabo i tracimy kolejne dwie bramki po własnych błędach. Najpierw błędy w kryciu wykorzystuje napastnik gospodarzy, który urywa się naszym obrońcą i w sytuacji sam na sam strzela bramkę. 10 minut później po faulu naszego golkipera, sędzia przyznaje rzut karny, którego na gola zamienia pomocnik gospodarzy. W 67 min dobrą sytuację miał Pieprzyk, który oddaje ładny strzał, lecz minimalnie niecelny. Zawodnicy z Książnice kolejnej bramki szukali głównie po stałych fragmentach gry, gdzie widocznie przeważali przeciwnika, zabrakło jedynie szczęścia i dobrego wykończenia. Przed ostatnim gwizdkiem sędziego, gospodarze przeprowadzili dobrą kontre i ustalili wynik spotkania 5:2

Już w najbliższą niedzielę 26 sierpnia o godzinie 16:00 na własnym boisku, Raba Książnice podejmie zespół Tarnavia Tarnawa. Na ten mecz już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!