Raba Książnice w Trzeciej rundzie Pucharu Polski PPN Bochnia

Orzeł Cikowice – Raba Książnice 1:3 (0:2)

Bramki: 2x Łukasz Filipek, Krzysztof Owsianka

Skład: Bartłomiej Bukowiec, Piotr Czerwiński, Krzysztof Owsianka, Przemysław Włodek, Marcin Konieczny, Kamil Tabor, Kamil Klejdysz, Maciej Daniel, Kacper Tabor, Łukasz Filipek, Błażej Pieprzyk oraz Mateusz Klejdysz, Albert Kukla, Krystian Krzyk.

Pierwsza połowa była zdecydowanie pod nasze dyktando, bramkę strzelamy już około 10 minuty meczu, Kacper Tabor dostał piłkę na prawej stronie i dograł do wbiegającego Łukasza Filipka, który ładnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza. Zespól Orła starał się grać z kontry i szukał dalekich zagrań za naszą obronę. Po jednym z takich zagrań w dwudziestej minucie faulem ratował się Bartek Bukowiec za co został ukarany czerwoną kartką. Na bramkę powędrował Maciej Daniel gdzie spisywał się bardzo przyzwoicie, kilka razy ratując nasz zespól przed utratą gola.

Druga połowa dała się we znaki naszym chłopcom, którzy dwa dni wcześniej grali jeszcze sparing i było widać, że te mecz kosztuje ich wiele sił. Gospodarze zrobili pięć zmian i dało im to przewagę w posiadaniu piłki niestety dalej nie mieli sposobu jak pokonać naszego bramkarza. Udało się im na piętnaście minut przed końcem, błąd w asekuracji i zawodnik Orła wyszedł sam na sam z Maciejem i nie da mu większych szans na obronę. Drużyna Cikowic starała się jeszcze atakować, ale to my zdobywamy trzecią bramkę, autorstwa Łukasza Filipka po asyście Krystiana Krzyka po zagraniu z autu.

Wygrywamy pierwszy mecz o Puchar a już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 na stadionie w Książnicach odbędzie się pierwsza kolejka Ligi Okręgowej a rywalem będzie Olimpia Kąty, która w poprzednim sezonie wygrała naszą ligę.