Zwycięstwo na inaugurację ligi

Raba Książnice – Olimpia Kąty 4:3 (2:1)
Bramki: 2x Kacper Tabor, Błażej Pieprzyk, samobójcza

Skład: Bartłomiej Bukowiec, Piotr Czerwiński, Krzysztof Owsianka, Łukasz Czesak, Kamil Tabor, Maciej Daniel, Łukasz Filipek, Kacper Tabor, Przemysław Włodek, Marcin Konieczny, Błażej Pieprzyk oraz Krzyk Krystian, Czarnota Krystian, Cefal Łukasz, Albert Kukla

W sobotnie popołudnie mierzyliśmy się zespołem Olimpii Kąty, który w poprzednim sezonie wygrał naszą ligę lecz nie chciał awansować. My po zwycięstwie w pucharze chcieliśmy dobrze wejść w nowy sezon. Po kilku ubytkach kadrowych oraz kilku zawodników nie obecnych przystąpiliśmy do spotkania w bojowym nastawieniu. Początek spotkania to dominacja Raby, niestety bramkę tracimy już w dziewiątej minucie z rzutu wolnego. Po stracie bramki natychmiast reagujemy i strzelamy gola z rzutu karnego, a bramkę zapisuje sobie Kacper Tabor. Całą pierwszą połowę zespól Raby stara się grać atak pozycyjny i w dwudziestej pierwszej minucie po dobrym rozegraniu i mocnym dośrodkowaniu drużyna gości pakuję piłkę do własnej bramki. W tej części meczu mamy jeszcze trzy dobre okazje żeby ustawić sobie mecz lecz nasza skuteczność nie jest dobra. Goście mogli nas skarcić pod koniec połowy bo wyszli jeden na jeden z naszym bramkarzem lecz nie udało im się strzelić do naszej bramki.

Druga połowa to dominacja Olimpii i bramka z rzutu wolnego. My odpowiadamy w dobry sposób, faulowany w polu karnym jest Błażej Pieprzyk i znów Kacper Tabor nie myli się i wychodzimy na prowadzenie. Goście starają się znowu zagrozić naszej bramce po stałym fragmencie gry i udaje im się to po kolejnym błędzie naszego bramkarza. Remis utrzymywał się do osiemdziesiątej piątej minuty wtedy to mocnym rzutem z autu popisał się Krystian Krzyk, a swoją pierwszą bramkę strzela nasz kapitan Błażej Pieprzyk. Do końca meczu nerwowo ale udaję się dowieść korzystny wynik. W naszej drużynie zadebiutował nowy zawodnik Łukasz Cefal oraz Albert Kukla , który wcześniej grał w drugiej drużynie.

Gratulacje dla całego zespołu, a już za tydzień wyjazd do Bucza.